مقالات و ژورنال های بین المللی

امروزه پیشرفت تکنولوژی و عصر اطلاعات الکترونیکی موجب گردیده است تا کتابخانه های دیجیتالی جایگاهی ویژه را در علم اطلاعات و گسترش دانش پیدا کنند، جایگاهی که هر روز بر محبوبیت آن افزوده و استقبال از آن دوچندان شده است. توسعه دسترسى از وضعیت «دسترسى محلى» به وضعیت «دسترسى جهانى»، صرفه جویی در هزینه های مالی و مکانی، پیشرفتهای سریع در پردازش و ذخیره سازی اطلاعات و فناوریهای ارتباطی، و ارائه خدمات بیشتر و کاربردی تر به پژوهشگران و استفاده کنندگان، از جمله ویژگی هایی هستند که اهمیت ظهور و رشد كتابخانه های دیجیتالی را نمایان می کنند و با قاطعیت مى‏توان پیش بینى كرد كه این تحولات با سرعت و دامنه بیشترى تداوم می یابد. روی این اساس دانشگاه جامی در قسمت دسترسی به مقالات و ژورنال های بین المللی معتبر لیستی از ناشران ژورنال ها و مقالات معتبر علمی را به منظور دسترسی دانشجویان، و کادر علمی دانشگاه جامی به منابع علمی واکادمیک فراهم آورده است تا به سهولت بتوانند از آن استفاده نمایند.

Directory of Open Access Journals (DOAJ)

با توجه به اهمیت روز افزون مجلات در امر پژوهش و نیز افزایش دسترس پذیری این منابع از طریق شبكه جهانی (اینترنت)، راهنمای مجلات دسترسی آزاد (DOAJ) برای استفاده پژوهشگران محترم معرفی می گردد:
در این پایگاه كه با نام اختصاری DOAJ شناخته شده و از طریق آدرس www.doaj.org قابل دسترسی است، محققان می توانند به تعداد زیادی از مجلات الكترونیك رایگان در تمامی حوزه ها به زبان انگلیسی و تعدادی از زبان های دیگر به صورت تمام متن دسترسی داشته باشند.
پایگاه DOAJ اكنون با بیش از ۴۵۰۰  عنوان مجله و هزاران مقاله به عنوان یكی از بزرگ ترین و شناخته شده ترین فهرست مجلات پژوهشی با دسترسی كاملاً آزاد و رایگان است و بیشتر از ۱۰ درصد مجلات بررسی شده جهان اكنون در این پایگاه وجود دارد.  

Directory of Open Access Books

هدف اصلی DOAB افزایش قابلیت کشف کتابهای Open Access است. از ناشران دانشگاهی دعوت می شود فراداده کتابهای دسترسی آزاد خود را به DOAB ارائه دهند. به منظور به حداکثر رساندن انتشار ، دید و تأثیر ، فراداده قابل برداشت خواهد بود. گردآورندگان می توانند سوابق را در خدمات تجاری خود ادغام کنند و کتابخانه ها می توانند فهرست را در کاتالوگ های آنلاین خود ادغام کنند ، به دانشمندان و دانشجویان در کشف کتاب ها کمک می کنند. این دایرکتوری برای همه ناشرانی که کتابهای آکادمیک ، بررسی شده توسط همکاران را در Open Access منتشر می کنند باز است و باید حاوی حداکثر تعداد کتاب باشد ، به شرطی که این انتشارات در Open Access باشد و از استانداردهای علمی برخوردار باشد

World Wide Science

WorldWideScience.org یک دروازه علمی جهانی است که از پایگاه های اطلاعاتی و پورتال علمی ملی و بین المللی تشکیل شده است. WorldWideScience.org با ارائه جستجوی یک مرحله ای پایگاه های اطلاعاتی از سراسر جهان ، کشف و پیشرفت علمی را تسریع می کند (Architecture: What is under Hood). چند زبانه WorldWideScience.org جستجو و ترجمه به موقع ادبیات علمی چند زبانه با پراکندگی جهانی را فراهم می کند. اتحادیه WorldWideScience ، یک مشارکت چندجانبه ، از کشورهای عضو شرکت کننده تشکیل شده و ساختار حکمرانی را برای WorldWideScience.org فراهم می کند.

Education Resources Information Center

ERIC (مرکز اطلاعات منابع آموزشی) پرکاربردترین شاخص جهان در ادبیات مرتبط با آموزش است. ERIC در سال ۱۹۶۶ تأسیس شده است و توسط انستیتوی علوم آموزش وزارت آموزش و پرورش ایالات متحده پشتیبانی می شود.

ERIC بزرگترین بانک اطلاعاتی آموزش و پرورش در جهان است که بیش از ۱٫۸ میلیون رکورد از مقالات مجلات ، گزارش های پژوهشی ، مقالات کنفرانس ، پایان نامه ها و کتابها را در خود جای داده است.

Open Access Library (OALib)

دسترسی رایگان در اینترنت عمومی ، اجازه دادن به هر کاربر برای خواندن ، بارگیری ، کپی ، توزیع ، چاپ ، جستجو یا پیوند به متن کامل این مقالات ، … یا استفاده از آنها برای هر هدف قانونی دیگر ، بدون مالی ، قانونی ، یا موانع فنی غیر از اینكه دسترسی به اینترنت خود جدا نباشد. تنها محدودیت … باید این باشد که نویسندگان بتوانند بر صحت کار خود و حق تأیید و استناد صحیح کار کنند.

OpenDOAR

OpenDOAR دایرکتوری جهانی با کیفیت و مطمئن مخازن دسترسی آزاد است. ما میزبان مخازنی هستیم که دسترسی آزاد و آزاد به خروجی ها و منابع دانشگاهی را فراهم می کنند. هر سابقه مخزن در OpenDOAR توسط یکی از اعضای تیم تحریریه ما با دقت بررسی و پردازش شده است که به ما امکان می دهد یک سرویس قابل اعتماد برای جامعه ارائه دهیم.

Afghan Education

یک سازمان غیر انتفاعی مستقر در کالیفرنیا و در آلاسکا ثبت شده است. ما به عنوان یک گروه داوطلب توسط افغانهای آمریکایی تأسیس شده و ما در خدمت به مردم افغانستان هستیم. AEBT در افغانستان به عنوان یک NGO نیز ثبت شده است

AIAC PTY. LTD. JOURNALS

نرم افزار مدیریت مجله و نشر منبع آزاد توسط پروژه دانش عمومی تحت مجوز عمومی GNU تهیه و پشتیبانی و توزیع می شود.

INTERNATIONAL JOURNAL OF ADVANCED RESEARCH IN COMPUTER SCIENCE

بزرگترین بستر انتشار در ۱۰ سال گذشته ، برای محققان و دانشجویان علوم و مهندسی کامپیوتر در سراسر جهان. با Google Scholar ، EBSCO HOST & Crossref (DOI) نمایه سازی شد

پرتال جامع علوم انسانی

پرتال جامع علوم انسانی به آدرس www.ensani.ir  به منظور ایجاد مرکزی برای دسترسی و هم افزایی فعالیت های علمی و پژوهشی در حوزه علوم انسانی

کتابخانه دیجیتالی تبیان

کتابخانه دیجیتالی تبیان امروز با گذشت یک دهه از فعالیت خود توانسته ضمن ارتقای استاندارهای بین المللی و ارتقای خدمات به کاربران، منابع رایگان خود را در سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی به بیش از ۱۰۰٫۰۰۰ منبع برساند. از دیگر ویژگی های برجسته این کتابخانه میتوان به فهرستنویسی منابع براساس استاندارد بین المللی و نیز استفاده از اصطلاحنامه های فرهنگى فارسى«اصفا» و «علوم اسلامی» به سه زبان فارسی ، انگلیسی و عربی برای دسته بندی موضوعی منابع اشاره کرد.

آخرین اخبار

مشاهده همه